Przedsiębiorcza mama, czyli o blogowaniu słów kilka

2016-01-08
Przedsiębiorcza mama, czyli o blogowaniu słów kilka

Kilka miesięcy temu urodziłaś dziecko, nie pracujesz, zajmujesz się domem, ale chciałabyś ruszyć z miejsca i zająć się czymś pożytecznym? Wykorzystaj swój urlop macierzyński i załóż bloga.

Prowadzenie bloga to coś, co może odmienić życie twoje i twoich bliskich, a przede wszystkim dać ci poczucie, że nie twoim przeznaczeniem nie jest wyłącznie prowadzenie domu. W sieci spotkasz kobiety takie jak ty – matki, które mają małe dzieci i chętnie wymienią się doświadczeniami, poradami, a może zechcą spotkać się na kawę?

O czym pisać?

Najtrudniej jest zacząć, ale z każdym kolejnym postem będzie ci szło coraz łatwiej. Nie wiesz od czego zacząć pisanie? Pierwszy post powinien być postem powitalnym – przedstaw się, napisz dlaczego zdecydowałaś się prowadzić tego bloga.  Zastanów się także, jaki będzie temat bloga – dzieci, życie rodzinne, trudy macierzyństwa, a może o moda dziecięca?

Jeżeli masz jakiś talent – szyjesz ubranka , własnoręcznie potrafisz stworzyć zabawki dla dzieci ze starych przedmiotów  lub ze starych zrobić nowe mebelki – wykorzystaj to na swoim blogu. Zrób profesjonalne zdjęcia, opisz swoją pracę i zainspiruj innych.

Jak zarabiać na pisaniu?

Gdy twój blog stanie się popularny, będziesz mogła czerpać z niego korzyści finansowe.  Jednak aby przyciągnąć czytelników, musisz swoją stronę wypromować i umieszczać na niej konkretne treści. Pamiętaj, że internauci nie lubią nudy. Przeglądając różne strony, szukają czegoś, co przyciągnie ich wzrok, czy to zdjęcia czy tekstu. Jeżeli na twoim blogu umieszczasz zdjęcia, muszą być one jak najlepszej jakości, opatrzone ciekawym komentarzem.

Ciekawy, sumiennie prowadzony blog, ma duże szanse przyciągnąć reklamodawców, dzięki którym będziesz mogła zarabiać na pisaniu. Twoja pasja stanie się twoją pracą. W jaki sposób rozliczać się z reklamodawcami? Możesz założyć jednoosobową firmę i wystawiać im faktury np. poprzez programy do fakturowania.

Nie martw się, że nie dasz rady połączyć domowych obowiązków z blogowaniem. Inspiracje do pisania będziesz zbierać w trakcie wykonywania codziennych czynności, a opisywać je będziesz wieczorami, gdy dziecko będzie spało. Poza tym, na pewno będziesz mogła liczyć na pomoc swojej drugiej połówki lub rodziców. Nie zastanawiaj się dłużej, po prostu zacznij pisać!Komentarze