Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu domu dla seniora?

2016-07-05
Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu domu dla seniora?

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług domów seniora jest bardzo trudne. Często jest to ostateczność, gdy opieka nad dziadkami czy rodzicami nie jest możliwa ze względu na sytuację rodzinną. Jak wobec tego wybrać najlepszy dom opieki dla bliskiej osoby?

W Polsce domów seniora jest coraz więcej – to odpowiedź na starzenie się społeczeństwa. To jednak dobra wiadomość dla tych osób, które chciałyby wybrać usługi takich domów spokojnej starości, ponieważ placówek jest sporo.

 

Gdzie zacząć poszukiwania?

Jeżeli nie masz żadnej rekomendacji, oferty możesz zacząć sprawdzać już teraz przez internet. Po wpisaniu do wyszukiwarki słów „dom seniora mazowieckie” można od razu zapoznać się z listą placówek działających w tym województwie. Dużo pomocnych informacji można znaleźć również na forach internetowych oraz na serwisach informacyjnych, gdzie często publikowane są opinie, ale należy pamiętać o tym, że mogą być one zmanipulowane, na przykład mogą stanowić element kampanii reklamowej.

Najlepiej wobec tego wyselekcjonować kilka domów wzbudzających największe zaufanie, a następnie udać się na miejsce osobiście, aby dowiedzieć się, czy każdy wybrany dom seniora w Warszawie jest rzeczywiście wart uwagi.

 

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim dobry dom seniora powinien być dogodnie zlokalizowany, aby dojazd do niego był szybki i sprawny i odwiedziny bliskiego nie były problemem. Równie ważna jest jakość obsługi – dom powinien zapewniać 24-godzinną opiekę pielęgniarską, a także dostęp do innych udogodnień, na przykład wizyt lekarskich, rehabilitacji i innych form fizykoterapii. Ponadto dom spokojnej starości nie powinien posiadać barier architektonicznych, powinien być przytulny, oferować różne formy spędzania wolnego czasu i powinien tworzyć również pozytywne relacje pomiędzy pensjonariuszami oraz personelem.

Do zapoznania się ze swoją ofertą zaprasza Dom Seniora „Anna” położony w miejscowości Smulska niedaleko Warszawy. Dom Seniora „Anna” to nowoczesny obiekt niedawno oddany do użytku, który zapewnia swoim podopiecznym wypoczynek w pięknym zakątku z 24-godzinną opieką pielęgnacyjną oraz szeroką gamą udogodnień.

 Komentarze