Akcesoria dla niemowlaka, które musisz mieć!

2017-02-01
Akcesoria dla niemowlaka, które musisz mieć!

Przyjście dziecka na świat wiąże się między innymi z koniecznością zrobienia sporych zakupów – kilka przedmiotów w pierwszych miesiącach życia malucha okaże się dla nas niezbędnych. Na szczęście na ich dostępność w sklepach ani wybór nie możemy narzekać.

Oto niektóre akcesoria dla niemowląt, bardzo przydatne dla rodziców.

 

Smoczek

To od wieków akcesorium podstawowe – maluchy są spokojne tylko wtedy, gdy ssą. Nie ma możliwości, aby matka bez przerwy karmiła dziecko, więc czasami będzie musiała pomóc sobie smoczkiem, dzięki któremu niemowlęciu łatwiej będzie znieść to, że rodzic znajduje się kilka metrów dalej lub nawet w innym pokoju.

 

Wanienka

Wanna dla dziecka powinna być po pierwsze dostosowana do jego wzrostu, dzięki czemu mycie stanie się wygodniejsze, a po drugie wykonana z materiału, który nie spowoduje u dziecka dyskomfortu gdy go dotknie. Dlatego właśnie wanny dla maluchów robione są z tworzywa sztucznego, a nie z twardych materiałów jak wanny dla dorosłych.

 

Miarki i butelki

Zanim dziecko nauczy się jeść łyżką i widelcem i zanim będzie w stanie pogryźć zwykłą, dorosłą potrawę, minie mnóstwo czasu, podczas którego będziemy skazani na miarki, butelki ze smoczkami i inne tego typu akcesoria. Możemy je kupować osobno lub w tzw. zestawie startowym – ta druga opcja zazwyczaj wychodzi nieco taniej.

 

Szczotka do włosów

Dziecka nie można czesać za pomocą szczotki czy grzebienia dla dorosłych – jego skóra, zwłaszcza na główce, jest tak delikatna, że bardzo łatwo ją podrażnić. Będziemy więc potrzebować specjalnej szczotki z miękkiego włosia o odpowiednim kształcie – to wydatek rzędu kilkunastu złotych, a sami się zdziwimy, jak szybko to akcesorium okaże się przydatne.

 

Sterylizator

Wszystkie naczynia, z których je nasza pociecha, muszą być wysterylizowane. Najmniejsze zanieczyszczenie potrawy może spowodować poważne dolegliwości żołądkowe, które będą koszmarem zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłego. Dlatego warto zaopatrzyć się w sterylizator lub przynajmniej butelkę samosterylizującą.

 

Wszystkie niezbędne w pierwszych miesiącach życia dziecka przedmioty znajdziesz na stronie: http://askot.pl/kategoria-produktu/akcesoria-dla-niemowlat/Komentarze