Nie daj się zaskoczyć – sprawdź, w co się zaopatrzyć przed przyjściem dziecka na świat

2017-02-01
Nie daj się zaskoczyć – sprawdź, w co się zaopatrzyć przed przyjściem dziecka na świat

Zanim w naszym lokum pojawi się nowy mieszkaniec, warto wybrać się na zakupy, aby po narodzinach nie zabrakło niczego, co będzie nam potrzebne.

Priorytetem powinny być oczywiście akcesoria dla niemowląt, choć jeśli tylko mamy w domu więcej miejsca, pamiętajmy o tym, że maluch rośnie szybko, więc może warto zaopatrzyć się również na przyszłość, zwłaszcza, że czasu na zakupy możemy mieć wówczas nieco mniej. Oto zestaw akcesoriów, za którymi warto się rozejrzeć.

 

Zestaw startowy

Czyli smoczek, butelki ze smoczkiem i miarki. Wszystkie te akcesoria możemy kupić osobno, jednak kupując w zestawie nie tylko upieczemy kilka pieczeni na jednym ogniu, ale również zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Kupując naczynia, z których dziecko będzie jadło i piło, stawiajmy na te pochodzące od renomowanych producentów, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.

 

Sterylizator

To urządzenie jest równie ważne co same naczynia – przed każdym karmieniem butelka powinna zostać wysterylizowana, aby do organizmu malucha nie przedostało się żadne zanieczyszczenie. Małe dzieci są bardzo wrażliwe na takie czynniki, więc jeśli nie chcemy zmieniać zestawu naczyń po każdym karmieniu, sterylizator będzie niezbędny. Alternatywą może ewentualnie być samosterylizująca się butelka.

 

Fotelik samochodowy

Zanim maluch po raz pierwszy wsiądzie do auta, musi zazwyczaj minąć trochę czasu od porodu, jednak jeśli nie chcemy rezygnować z jazdy samochodem na rzecz rodzicielstwa – fotelik okaże się niezbędny. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo pasażera, ale również fakt, że za przewożenie dziecka bez fotelika możemy dostać pokaźny mandat.

 

Akcesoria dla niemowląt, dzięki którym w początkowym okresie życia łatwiej nam będzie opiekować się dzieckiem, można by wymieniać w nieskończoność, choć te powyższe wydają się najważniejsze. Pamiętajmy jednak, że nie należy zapominać o łóżeczku, wanience czy zabawkach oraz o tym, że potrzebne mogą okazać się m.in. otulacz, elektroniczna niania lub lusterko na zagłówek do fotela samochodowego.Komentarze