Książki, które oderwą twoje dziecko od komputera

2017-02-09
Książki, które oderwą twoje dziecko od komputera

Rodzice często narzekają na to, że ich dzieci spędzają zbyt wiele godzin przed komputerem. I chociaż w korzystaniu z gier edukacyjnych nie ma nic złego, od czasu do czasu warto zaproponować maluchom nieco inną rozrywkę.

Na rynku wydawniczym dostępnych jest wiele ciekawych książek, które zainteresują dzieci w każdym wieku. Pięknie ilustrowane, z ciekawą fabułą, a nawet... interaktywne. Sprawdź, które propozycje wydawnicze zachwycą każdego malucha. Szukasz jeszcze innych wartościowych książek? Mnóstwo inspiracji wydawniczych znajdziesz w księgarni internetowej Livro w sekcji livro.pl/ksiazki/dla-dzieci.html

 

1. Naciśnij mnie - Tullet Herve

Jedyna taka książka, na którą trzeba dmuchać, którą trzeba przekręcać i do której trzeba mówić. Nic więc dziwnego, że w krótkim czasie stała się światowym bestsellerem. Przygody kolorowych kropek wciągają, dając mnóstwo radości nie tylko maluchom, ale również ich rodzicom.

 

2. Mała encyklopedia dziejów świata - opracowanie zbiorowe

Dzieci są ciekawskie. W ich naturze leży poznawanie i dociekanie tego, o czym jeszcze nie wiedzą. Doskonałą zachętą do odkrywania dziejów świata będzie bogato ilustrowana encyklopedia. W jednej książce przedstawiono wszystko to, co wydarzyło się na Ziemi: od pradziejów po współczesność, ze szczególnym uwzględnieniem przełomowych wydarzeń, które zmieniły bieg historii.

 

3. Kliknij mnie - Yoon Salina

Jeśli Twoje dziecko nie może oderwać się od tabletu, podaruj mu alternatywę. Książeczką "Kliknij mnie" można bawić się jak tabletem. Trzeba klikać, potrząsać i dmuchać, by doprowadzić Blipka do zwycięstwa. Doskonała zabawa gwarantowana.

 

4. Świat dzikich zwierząt - Frączek Agnieszka

Zaproś swoje dziecko do świata dzikich zwierząt, by poznało słonia, małpkę i lwa. Śmieszne i wpadające w pamięć rymowanki oraz dźwiękowa linijka zapewnią wspaniałą zabawę małemu odkrywcy.

 

5. Poznaję kraje i kontynenty - Orowiecka Iwona

To pozycja, dzięki której dziecko pozna kraje i kontynenty, odbywając książkową podróż po świecie. Zawiera mapy i flagi, a także kolorowe naklejki ułatwiające przyswajanie wiedzy. Idealna dla przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej.Komentarze