Jak wychować dziecko? Poradniki dla mam

2017-03-01
Jak wychować dziecko? Poradniki dla mam

Spodziewasz się dziecka i chcesz jak najlepiej przygotować się na jego przyjście? A może Twój maluch jest już na świecie i zależy Ci na jak najlepszym wychowaniu? Z pomocą mogą przyjść wymienione niżej książki!

„Język niemowląt” Blau Melinda, Hogg Tracy

Bestsellerowy poradnik, który pomógł setkom młodych rodziców w Polsce i na świecie. Doświadczona amerykańska opiekunka, pielęgniarka i położna tłumaczy, co znaczą poszczególne zachowania maluchów i jak prawidłowo na nie reagować. Sięgnij po tę wiedzę i zacznij mówić w tym samym języku, co Twoje maleństwo! Książkę znajdziesz na stronie: http://livro.pl/ksiazki/zdrowie-rodzina-zwiazki/rodzina-i-zwiazki/wychowanie-dzieci.html

 

„Kiedy pozwolić, kiedy zabronić?” Mackenzie Robert

Jak wyznaczyć odpowiednie granice, które pozwolą dziecku odnaleźć się w otaczającym świecie i wpłyną korzystnie na jego rozwój? Autor opisuje, jak ustalić reguły dla dzieci w określonym wieku, uczyć je odpowiedzialności i koncentracji, rozwiązywać problemy, mądrze wyciągać konsekwencje i nie popełniać najczęstszych błędów w wychowaniu.

 

„Wychowanie do szczęścia. Jak zrozumieć i pokochać siebie, by móc zrozumieć i pokochać dziecko” Majewska-Opiełka Iwona

Aby wychować dziecko na spełnionego, wartościowego człowieka, powinniśmy… zacząć od siebie! Autorka książki – psycholog, konsultantka i matka – podpowiada, w jaki sposób osiągnąć wewnętrzną równowagę i poczucie szczęścia, wpływające na prawidłowe wychowanie.

 

„Pierwszy rok życia dziecka” Mazel Sharon, Murkoff Heidi

Kompendium dla przyszłych mam, dotyczące wszystkich aspektów macierzyństwa w pierwszych 12 miesiącach po przyjściu malucha na świat. Poruszane tematy dotyczą m.in. karmienia, odżywiania, pielęgnacji, prawidłowego rozwoju, chorób, wyboru lekarza, podróżowania i wszystkich tych kwestii, o które najczęściej pytają młodzi rodzice.

 

„Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” Faber Adele, Mazlish Elaine

Czyli sztuka umiejętnej komunikacji z naszymi pociechami. Książka zawiera praktyczne ćwiczenia i wskazówki, pomagające nawiązać prawidłowy kontakt z dzieckiem. Wydanie zostało wzbogacone o suplement, poświęcony doświadczeniom polskich rodziców.Komentarze