Ślub po urodzeniu dziecka - jak włączyć swoją pociechę do tej uroczystości?

2017-03-30
Ślub po urodzeniu dziecka - jak włączyć swoją pociechę do tej uroczystości?

Zdecydowałaś się na ślub po urodzeniu dziecka? Chciałabyś, aby twoje maleństwo miało swoją rolę w tym szczególnym dniu? Zobacz, jak włączyć je do uroczystości weselnej!

Ślub i chrzest w jednym

Wiele rodziców decyduje się na połączenie uroczystości weselnej z chrztem – pozwala to na dużą oszczędność kosztów, związanych z wynajmem sali i wydaniem przyjęcia. To rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które zamiast dużego, całonocnego wesela wolą nieco skromniejsze świętowanie w rodzinnym gronie. Zamiast dwóch imprez można zaplanować jeden uroczysty obiad w otoczeniu najbliższych. Dzień ślubu staje się tym samym uroczystością rodzinną, dniem ważnym zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Można oczywiście połączyć chrzest z większym weselem – wtedy trzeba jednak zadbać o odpowiednią opiekę nad dzieckiem, np. zatrudniając nianię.

 

Rola dziecka na ślubie

Jeśli pociecha jest nieco starsza i samodzielna, można włączyć ją w przygotowania i samą uroczystość ślubną, przydzielając np. śpiew, sypanie kwiatków, niesienie obrączek lub welonu. W ten sposób dziecko poczuje się wyróżnione i będzie mogło w pełni uczestniczyć w święcie rodziców. Dziewczynka pięknie zaprezentuje się w białej, różowej lub kremowej sukience, dopasowanej do ślubnej kreacji mamy. Chłopczyk będzie elegancko wyglądał w dziecięcym garniturze, podobnym do ubioru taty. Szukając odzieży i dodatków dla dzieci, warto odwiedzić popularne salony sukien ślubnych w Warszawie: wiele z nich posiada w swojej ofercie dedykowaną kategorię dla najmłodszych uczestników uroczystości.

 

Jak pogodzić wesele z opieką nad dzieckiem?

Państwo młodzi to najważniejsze osoby podczas tego szczególnego dnia. Sytuacja zmienia się jednak, jeśli są rodzicami – wtedy wyróżnione musi czuć się również dziecko. Podczas przyjęcia maluch powinien siedzieć razem z rodzicami na honorowym miejscu. Po części wstępnej i obiedzie warto zadbać o zabawę dla najmłodszych – można w tym celu zatrudnić animatorkę, która zorganizuje czas wszystkim dzieciom obecnym na weselu. Może być to osoba z zewnątrz lub ktoś z rodziny. Warto również rozważyć zatrudnienie niani, która ułoży dziecko do snu, co pozwoli pannie młodej nie rezygnować z zabawy do białego rana.Komentarze