Wakacje z dzieckiem na wyspie Korfu

2017-04-20
Wakacje z dzieckiem na wyspie Korfu

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Najwyższa pora zastanowić się, gdzie zamierzamy je spędzić. Godną uwagi propozycją wydaje się wyspa Korfu, która dostarczy niezapomnianych wrażeń nie tylko Tobie, ale również Twojemu dziecku.

Dlaczego Korfu?

Korfu jest jedną z najbardziej malowniczych wysp w Grecji. To magiczne miejsce każdego roku zaludnia się turystami z całego świata, którzy przybywają tu nie tylko przez wzgląd na piękne pejzaże, godne zaiste uwiecznienia na płótnie bądź w pamięci aparatu cyfrowego. Korfu oprócz cieszących oko widoków ma również do zaoferowania moc atrakcji.


Przybijamy do brzegu: miasto Korfu

W chwili przybycia na wyspę pierwszym miejscem, w którym zawitamy, będzie utrzymane w stylistyce grecko-włoskiej miasto Korfu, powstałe w VIII w. p. n. e. i do dzisiaj przechowujące wewnątrz swoich murów cenne zabytki. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza dzielnica Campiello na Starym Mieście, na którą składa się istny labirynt wąskich uliczek (część z nich ma zaledwie 1 m szerokości!), ciasno zabudowanych reprezentatywnymi kamienicami o misternych, przykuwających wzrok zdobieniach. Tu i ówdzie odcinają się od eleganckich fasad budynków rzeźbione fontanny, na każdym niemal kroku można się natknąć na gwarne tawerny i przeurocze kawiarenki, w których zawsze panuje ożywiony ruch. Innym miejscem, którego grzechem byłoby nie odwiedzić, jest aleja Liston, najpiękniejsza chyba część stolicy, o której walorach decyduje przede wszystkim obecność iście zjawiskowych arkad, ocieniających najlepsze w mieście sklepy, restauracje i kawiarnie. Nieopodal upiększają krajobraz liczne tereny zielone, w pobliżu położony jest też duży plac miejski oraz obszerne pole do krykieta. A to tylko niektóre z atrakcji, jakie ma do zaoferowania miasto Korfu.


Co jeszcze warto zobaczyć?

Na wspomnianych powyżej miejscach atrakcje tej wyspy się jednak nie kończą. Warto również zwiedzić ruiny zamku Angelocastro, piętrzącego się niegdyś na najwyższym wzgórzu w okolicy Paleokastritsy, miejscowości położonej na zachodnim wybrzeżu Korfu. Koniecznie trzeba też zobaczyć zamek Achilion, w którym niegdyś zamieszkiwała cesarzowa Sisi. Jest to stylowa, ujmująca budowla o trzech piętrach, działająca na turystów jak magnes – w obrębie jej murów rokrocznie krzyżują się chyba wszystkie europejskie języki. Na liście miejsc godnych odwiedzenia należy też umieścić słynącą z wybornej kuchni i ujmującej gościnności rdzennych mieszkańców Starą Perytię, wioskę położoną u stóp Pantokratora, największej góry na wyspie.


Korfu: atrakcje dla dzieci

Korfu to nie lada gratka również dla dzieci. W miejscowości Agios Ioannis mieści się Aqualandia, pokaźny aquapark z 36 zjeżdżalniami oraz 15 basenami. Z wybrzeży można udać się w fascynujący rejs na pobliskie wysepki lub też w stronę położonej niedaleko Albanii. Malownicze plaże, których na Korfu nie brakuje, stwarzają okazję do zrelaksowania się na łonie natury, z dala od akustycznych sensacji charakterystycznych dla miejsc zabudowanych. Twoje dziecko z pewnością nie będzie się tutaj nudziło.Komentarze