Jak zachować atrakcyjną sylwetkę w czasie ciąży?

2017-05-17
Jak zachować atrakcyjną sylwetkę w czasie ciąży?

Zachowanie pięknej sylwetki pomimo tak zwanego błogosławionego stanu to nie tylko, jak mogłoby się wydawać, problem próżnych kobiet. Właściwa sylwetka jest bardzo ważna, bo wpływa na urodę i przede wszystkim na zdrowie. Łatwo ją stracić, trudno uzyskać.

Zdrowy styl życia

Kiedyś kobiety spodziewające się dziecka tyły na potęgę. I nie chodziło jedynie o powiększanie się brzucha, ale również pośladków, boków, rąk, nóg i piersi. W obecnych czasach obserwuje się tendencję jedynie do powiększania się brzucha u przyszłych matek. W sporej mierze wpływa na to świadomość zdrowego stylu życia. Zdrowy styl życia zmniejsza ryzyko zachorowań i wpływa pozytywnie na samopoczucie. Regularna aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie się chroni przed zawałami, udarami, cukrzycą, miażdżycą, problemami z ciśnieniem krwi i nowotworami.

 

Zdrowie matki rzutuje na zdrowie dziecka

Jest rzeczą niewątpliwą, że drowie matki wpływa na zdrowie płodu. Kobieta, która nie dba o siebie, nie urodzi silnego i zdrowego syna lub córki. Kobieta prowadząca zdrowy styl życia, wręcz przeciwnie, prawdopodobnie powita na świecie okaz zdrowia. Co więcej, dbanie o siebie przez wzgląd na troskę o dziecko przynosi korzyści dla matki i dla dziecka jednocześnie. Niekiedy więc okres ciąży staje się doskonałą okazją do rozpoczęcia zdrowego stylu życia.

 

Jedz, módl się, kochaj… a przede wszystkim ćwicz!

Aby zachować atrakcyjną sylwetkę w czasie ciąży, nie należy rezygnować z dotychczasowej aktywności fizycznej. Zaleca się jedynie zmniejszenie intensywności ćwiczeń i większą powściągliwość, aby nie zaszkodzić ani dziecku, ani sobie. Forsowne treningi, które nadmiernie eksploatują organizm, odpadają. Należy jeść skromne, ale regularne posiłki od 5 do 6 razy dziennie. Takie przekąski jak batony czy słone orzeszki najlepiej zastąpić jogurtem. A co najważniejsze: należy myśleć pozytywnie i jak ognia unikać pesymistycznych myśli - samopoczucie matki również ma wpływ na rozwój embrionu.

 

Podsumowanie

Wszystkie kobiety w ciąży tyją - jest to zjawisko nieuniknione. Ważne, aby nie przytyć zbyt wiele. Prawdziwą dietę odchudzającą powinno się wdrożyć dopiero po porodzie (więcej informacji tutaj). W końcu kobieta, która spodziewa się dziecka, może sobie pozwolić na to, aby jeść nie za jedną osobę, a za dwie.Komentarze