Sukienki na chrzest

2017-08-29
Sukienki na chrzest

Wasza córka przystępuje niedługo do chrztu, a Wy wciąż jeszcze głowicie się nad tym, w co ją na tę okazję ubrać? W poniższym artykule podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy wyborze sukienki.

Chrzest jest pierwszym kościelnym sakramentem, warunkującym możliwość przystąpienia do szeregu kolejnych, takich jak Komunia Święta, bierzmowanie, a wreszcie ślub. Jest to więc moment niezwykle doniosły w kilkumiesięcznym życiu Waszego potomka. To właśnie za sprawą chrztu stanie się on członkiem Kościoła i praktykującym wyznawcą Jezusa Chrystusa. Warto więc zadbać o należytą oprawę estetyczną tego ważnego obrzędu. Jednym z jej istotnym elementów jest oczywiście ubiór. Powinien być on niecodzienny, odświętny, elegancki, a jednocześnie na tyle komfortowy, by Wasza córeczka czuła się w nim swobodnie.

Wbrew pozorom wystrojenie dziecka nie jest takie trudne, jak mogłoby się początkowo wydawać. Nie należy się obawiać trudności związanych z ubieraniem go w odświętne ciuszki. W sklepach z elegancką odzieżą dziecięcą mamy obecnie tyle rozmaitych sukienek do wyboru, że z całą pewnością znajdziecie dla swojej księżniczki coś odpowiedniego, co nie tylko będzie wygodne w noszeniu, ale również ładne i eleganckie. Bardzo ważne jest to, aby kupić sukienkę, która będzie pasować do aktualnej pory roku. W ofercie sklepów odzieżowych znajdziemy zarówno kreacje przeznaczone do noszenia w okresie letnim, jak i jesienno-zimowym. Na późną wiosnę i lato wybierzcie sukienkę uszytą z lekkiej, przewiewnej tkaniny, zimą natomiast zdecydujcie się na ubranko nieco grubsze. Bierzcie pod uwagę wyłącznie sukienki wykonane z materiałów naturalnych, które pozwalają skórze oddychać.

Oprócz grubości materiału poszczególne kreacje różnią się od siebie jeszcze krojem, kolorystyką oraz rodzajem ewentualnych ozdób, tak więc na pewno każdy rodzic ubierze swoje dziecko zgodnie z własnymi upodobaniami estetycznymi.

Jeśli obawiacie się, że Waszej córeczce może być w kościele za zimno, nałóżcie jej jakiś cienki sweterek albo żakiecik, nim zaczniecie przyodziewać ją w sukienkę. Rodzicie bardzo często popełniają błąd, nakładając na swoje dzieci zbyt wiele grubych ubrań. Skutki przegrzania mogą być jeszcze poważniejsze od tych, które pociągnęłaby za sobą długotrwała ekspozycja na chłód. Poza tym warto pamiętać i o tym, że im więcej ciuszków, tym gorzej dla estetyki.

 

Sukienki na chrzest dostępne są nie tylko w tradycyjnych punktach sprzedaży, ale również w sklepach internetowych. Bardzo ciekawą ofertą wyróżnia się sklep Petite Maison, w którym zresztą można nabyć nie tylko sukienki, ale i fantazyjne szaty do chrztu, jak również małe, eleganckie garniturki dla chłopców.

 

fot. petitemaison.plKomentarze