Jak spędzać czas wolny z dzieckiem?

2017-09-26
Jak spędzać czas wolny z dzieckiem?

Rozwój emocjonalny i psychiczny dziecka zależy w dużej mierze od tego, czy rodzice się nim dostatecznie interesują. Co robić z maluchem w wolnym czasie?

Basen - warto popływać

Ćwiczenia w wodzie i nauka pływania to bardzo fajne zajęcia ruchowe dla dziecka. Są nie tylko zdrowe i rozwijające - dają również ogromną frajdę. Pływanie niezwykle pozytywnie wpływa na sylwetkę i kręgosłup. Buduje również strukturę mięśniową, dzięki czemu nasza pociecha urośnie silniejsza, sprawniejsza i zdrowsza. Możemy wybrać się do aquaparku i tam wspólnie z maluchem poszaleć na zjeżdżalniach bądź dać się porwać nurtowi sztucznej rzeki.

 

Rowery

Kiedy maluch nauczy się już jeździć, możemy go zabierać na dłuższe bądź krótsze wycieczki rowerowe. Organizujmy wspólnie z nim trasy, zbierajmy kasztany albo jesienne liście. Dziecko będzie zachwycone. Zarażanie najmłodszych miłością do sportu może zaowocować w przyszłości świetną kondycją i godnym pozazdroszczenia zdrowiem.

 

Gry planszowe - zabawa na pochmurny dzień

Wszystkie dzieci uwielbiają gry planszowe, szczególnie jeśli na dworze jest szaro i buro. Jest to dla nich bowiem niezła zabawa i świetna okazja do zmierzenia się z rodzicem. Przygotujmy zatem fajną grę, przekąski, zdrowe napoje - i do dzieła! Zaproponujmy maluchowi coś ciekawszego niż zwykłe kolorowanki czy bajki w telewizji.

 

Szukanie skarbów - bądźmy jak piraci!

Zróbmy mapę skarbów, wymyślmy parę zagadek i ukryjmy gdzieś małą nagrodę, która będzie celem całej wyprawy. Następnie udajmy się wspólnie z maluchem na przygodę jego życia! To nie tylko świetnie spędzony czas, ale również rozwijanie kreatywności, wyobraźni i logicznego myślenia u naszego szkraba. Zabawa zostanie z pewnością zapamiętana na długi czas i dołączy do kolekcji najlepszych wspomnień z dzieciństwa.

 

Wspólne gotowanie!

Nauczymy malucha, jak poruszać się w kuchni. Wybierzmy proste danie, najlepiej deser (które dziecko nie lubi ciasteczek?), przygotujmy potrzebne składniki i do dzieła! Ramię w ramię działajmy z maluchem przy tworzeniu wspaniałych babeczek, ciasteczek albo innych łakoci, które wybierzemy. Dużą frajdą będzie dla dziecka również ozdabianie upieczonych pyszności, dlatego zaopatrzmy się w spożywcze posypki i inne ciekawe dodatki. Zabawa w cukiernika pozwoli rozwinąć szkrabowi swoją kreatywność.

Dzieciom należy się sporo uwagi. Warto więc przygotować im coś specjalnego, co nie tylko będzie fajną zabawą, ale również przyniesie im pewien pożytek. Niech będzie to coś więcej niż zwykłe, codzienne czynności. Pokażmy maluchowi świat pełen barw, gdzie frajda i nauka idą ze sobą w parze.Komentarze