Nauka języka nie tylko w szkolnej ławce

2017-10-02
Nauka języka nie tylko w szkolnej ławce

Znajomość języków obcych jest kluczową umiejętnością na dzisiejszym rynku pracy. Dlatego warto inwestować w swój rozwój językowy już od najmłodszych lat. Nie należy przy tym ograniczać się wyłącznie do zajęć obligatoryjnych w szkole, które mogą być niewystarczające.

Co warto wiedzieć o nauce języka obcego?

Nie od dziś wiadomo, że proces przyswajania wiedzy przebiega o wiele sprawniej w interakcji z żywym człowiekiem niż w zupełnej samotności, wypełnionej jedynie milczącym towarzystwem książek tudzież innych pomocy naukowych. Odnosi się to zwłaszcza do nabywania kompetencji językowych, co potwierdziły liczne badania naukowe. Jeśli więc zależy Ci na doskonaleniu swoich umiejętności w zakresie posługiwania się dowolnym językiem obcym, nie ograniczaj się tylko do studiowania podręczników i żmudnego wprawiania się w czytaniu obcojęzycznych tekstów. Jeśli masz taką możliwość, zapisz się na kurs. Nie masz kiedy? Liczne obowiązki uniemożliwiają Ci uczęszczanie na tego typu zajęcia? W dobie smartfonów i mediów społecznościowych nie musisz marnować czasu na jeżdżenie po mieście – możesz skorzystać z kursów online, takich jak np. ten oferowany przez ESKK (dowiedz się więcej o ESKK).

 

Dlaczego warto korzystać z kursów online?

Jest kilka niebłahych powodów, dla których warto podjąć naukę języka obcego przez internet. Po pierwsze, na ogół kursy online są o wiele tańsze niż zajęcia prowadzone w stacjonarnych szkołach językowych. Po drugie, dzięki komunikatorom sieciowym można zaoszczędzić sporo czasu – nie musisz wychodzić z domu, aby zdobywać nową wiedzę i szlifować swoje umiejętności. Co więcej niektóre szkoły językowe oferują możliwość skorzystania z kursu w dowolnej chwili, 24 godziny na dobę, co również jest dużym udogodnieniem. Po trzecie, duże znaczenie ma też atrakcyjna forma nauki języka przez internet. Dzięki kolorowym i ciekawym przekazom audiowizualnym, które przypadną do gustu zwłaszcza najmłodszym, łatwiej Ci będzie opanować dany materiał. Po czwarte, kursy online są całkowicie zindywidualizowane, co oznacza, że wybór form i ustalenie tempa nauki zależy tylko od Ciebie, od Twoich możliwości i preferencji. Po piąte wreszcie, jako że kursy odbywają się przez internet, niejednokrotnie są wspomagane darmowymi materiałami edukacyjnymi udostępnianymi zarówno przez profesjonalne szkoły językowe, jak również przez innych użytkowników.

 

Internetowe kursy językowe są bezsprzecznie bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form uczenia się. Pod wieloma względami znacznie je przewyższają, co przekłada się wydatnie na jakość i tempo edukacji. Warto więc korzystać z udogodnień, jakie oferuje nam globalna sieć – pieniądze zainwestowane w naukę języka za pośrednictwem nowych mediów z całą pewnością nie okażą się wydatkiem zmarnowanym.Komentarze