Najlepsze bajki Disneya dla maluchów

2018-01-24
Najlepsze bajki Disneya dla maluchów

Bajki Disneya cieszą się wielką popularnością z trzech powodów. Po pierwsze, przynoszą w Hollywood potężne zyski pieniężne. Po drugie, wzruszają oraz bawią widzów w każdym zakątku Ziemi. Po trzecie, uczą i wychowują maluchy, bo obfitują w fantastyczne historie z przesłaniem.

Wychowanie oraz nauczanie przez bajki

Wychowanie i nauczanie to ważne procesy, zwłaszcza w młodym wieku. Wychowanie to proces kształtujący jednostkę pod kątem fizycznym, psychicznym oraz emocjonalnym, dostosowujący ją do życia w społeczeństwie. Nauczanie to z kolei proces wyposażający jednostkę w określoną wiedzę, co służy jej nie tylko w życiu osobistym, ale również zawodowym. Wychowanie i nauczanie dokonuje się w rodzinie, w szkole, na studiach, w pracy, jak też na inne sposoby, w przypadku dzieci na przykład przez bajki.

 

Bajki bajkom nierówne

Pod koniec dwudziestego stulecia postanowiono zbadać wpływ bajek na rozwój maluchów. Okazało się, że powody do dumy ma w tej materii studio Walta Disneya, które jest na arenie szklanego i srebrnego ekranu od 1923 roku. Studio to zostało założone przez braci Disneyów: tego bardziej znanego – Waltera Elisa Disneya, który kreował postaci, a także tego mniej znanego – Roya Oliviera. Z ich stajni wyszły takie niezapomniane tytuły jak: Myszka Miki, Kaczor Donald, Chip & Dale, Kubuś Puchatek, Gumisie, Królewna Śnieżka i Dwunastu Krasnoludków czy Król Lew.

 

Myszka Miki

Myszka Miki to ikona studia Walta Disneya. Postać ta narodziła się w 1928 roku poniekąd za sprawą Królika Oswalda. Otóż Walt Disney pierwotnie wykreował postać Królika Oswalda, aczkolwiek zrobił to dla innego studia i nie posiadał do niego praw. W związku z tym, zakładając swoje studio, postanowił wykreować inną postać, mianowicie Myszkę Miki. Pełna radości mysz o czarnym kolorze w czerwonych spodniach zyskała uwielbienie milionów osób. Wkrótce do jej przygód dołączyła plejada innych postaci, między innymi: Myszka Mini, Pies Pluto, Pies Goofy, Krowa Klarabella, Koń Horacy, Wilk i Świnki Trzy oraz równie popularny co Myszka Miki Kaczor Donald.

 

Kubuś Puchatek

Kubuś Puchatek, choć został wykreowany w 1926 roku przez Adama Alexandra Milne’a, to już po kilku latach stał się własnością Walta Disneya. Kubuś Puchatek nie należy do mądrych misiów, ale jeśli chodzi o wywoływanie sympatii, bije innych przedstawicieli swojego gatunku na głowę. Żyje w Stumilowym Lesie wraz z Prosiaczkiem, Kłapouchym, Tygryskiem, Królikiem i Sową Przemądrzałą. Opowieść o Kubusiu Puchatku pokazuje, jak bardzo liczą się w życiu uczucia, za co pokochały go rzesze młodszych i starszych widzów.

 

Król Lew

Król Lew to sztandarowe dzieło studia Walta Disneya. Opowieść o lwiątku Simbie, który wchodzi na tron króla zwierząt po tym, gdy jego żądny władzy wuj, Skaza, zabija jego ojca, Mufasę  poruszała wszystkich widzów. Film Król Lew, bazujący na Hamlecie, wszedł na ekrany kin w roku 1994, a Król Lew – Czas Simby, bazujący na Romeo i Julii, został wydany na DVD w roku 1998.

Nie samymi bajkami dzieci żyją. Jeśli poszukujecie zabaw dla dzieci, wejdźcie tutaj.Komentarze