Drewniane zabawki Grimm's, czyli jak zadbać o rozwój dziecka?

2018-03-22
Drewniane zabawki Grimm's, czyli jak zadbać o rozwój dziecka?

Twoja pociecha lubi się bawić? Podaruj jej drewniane zabawki Grimm's, które są absolutnym hitem na polskim rynku.

 

Niepokojący trend

W ostatnich latach w branży dziecięcej daje się zauważyć pewien niepokojący trend. Otóż firmy specjalizujące się w produkcji zabawek i dziecięcych gier edukacyjnych kładą nacisk na wizualne i dźwiękowe efekty, na interaktywność i różne dodatkowe funkcjonalności, które w założeniu mają uatrakcyjnić produkt. Uatrakcyjnić, czyli uczynić go dla dziecka bardziej interesującym. Jak się jednak okazuje, nie zawsze naszpikowanie produktu wieloma funkcjami, uczynienie go czymś na kształt inteligentnego robota daje zadowalające rezultaty. Zabawki tego typu zabijają wyobraźnię i niszczą dziecięcą kreatywność.


 

Kontrpropozycja

Ciekawą alternatywą dla tego typu „przedobrzonych” produktów są drewniane zabawki firmy Grimm's, które wpisują się idealnie w filozofię Montessori. W przeciwieństwie do świecących, skaczących i wydających skomplikowane odgłosy mechanizmów pobudzają wyobraźnię, inspirują, zachęcają do twórczych poszukiwań. To bardzo ważne, aby przedmioty, którymi posługuje się dziecko, rozwijały jego potencjał psychoruchowy i przyczyniały się do zwiększenia jego inteligencji, zdolności analitycznych oraz wielu innych dyspozycji. Drewniane zabawki Grimm's czynią zadość temu oczekiwaniu. Za ich pomocą dziecko może stworzyć swój własny, baśniowy świat, budować pałace, domy, garaże, mniej lub bardziej fantazyjne obiekty architektoniczne itd. Zabawki tego typu pozwalają się skoncentrować na wykonywanej czynności i w większym stopniu angażują umysł.

Godną wzmianki zaletą drewnianych zabawek jest również trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. To oczywisty atut, zwłaszcza jeśli porówna się je z konkurencyjnymi produktami, wyposażonymi w efekty świetlne i dźwiękowe. Zabawki tego drugiego typu szybciej i łatwiej się psują.


 

Drewniane zabawki Grimm's w większym stopniu czynią zadość potrzebom rozwojowym dziecka niż ich elektroniczne odpowiedniki z mnóstwem różnych funkcji. Dlatego sprawdzą się idealnie jako prezent na urodziny czy na Gwiazdkę.

 

fot.   babyandtravel.pl

 Komentarze