Jak zachęcić dziecko do działania?

2018-03-22
Jak zachęcić dziecko do działania?

Chciałabyś zachęcić swoją pociechę do podjęcia jakiejś konstruktywnej aktywności, ale wszystkie Twoje próby spalają na panewce? Zainwestuj w planner Familiowo.

 

Dzieci mają w sobie spontaniczną potrzebę poznawania świata. Wystarczy się im przyjrzeć w najwcześniejszych latach: okazują ciekawość wobec wszystkiego, co tylko znajdzie się w polu ich widzenia, są skłonne do podejmowania różnych aktywności, mają tysiąc pomysłów na minutę. Ale z biegiem czasu ta smykałka do zaznawania przygód ustępuje miejsca pasywności i lenistwu, jeśli dziecko wykształci w sobie nieodpowiednie nawyki. Trudno wtedy zmotywować je do działania. Są jednak na to pewne sposoby, które mogą okazać się pomocne. Jednym z nich jest zakup specjalnego plannera.


 

Jak planner może pomóc?

Dzieci bardzo lubią komiksy, puzzle, ilustrowane plansze, które przemawiają do wyobraźni. A co jeśliby wykorzystać taką planszę do wpisywania różnych czynności w odpowiednie rubryki? Możesz być pewna, że jeśli wzbudzisz w swoim dziecku zainteresowanie plannerem, będzie ono skłonne w większym stopniu trzymać się powziętego uprzednio planu i nie rezygnować z priorytetowych zajęć na rzecz błahej rozrywki. Uzupełnianie plannera może stać się pasjonującym zajęciem, w którym weźmie udział cała rodzina. To nie tylko świetna zabawa, ale i sposób na umocnienie wzajemnych więzi.


 

Planner rodzinny Familiowo

Jednym z takich ciekawych plannerów dostępnych w sprzedaży jest planer rodzinny Familiowo. To idealny sposób na wprowadzenie porządku w życie rodziny. Planner składa się z przejrzystej i estetycznej planszy, na której znajduje się tabela z nazwami dni tygodnia. W ofercie sklepu https://www.familiowo.pl/ znajdują się różnie wyglądające plannery, tak że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Na uwagę zasługują zwłaszcza walory estetyczne oraz użytkowe produktu: taka plansza jest bardzo ładną ozdobą, bardzo dobrze wygląda na lodówce i na ścianie, a przy tym przypomina o trzymaniu się grafiku i motywuje do podjęcia zaplanowanych działań. To niewątpliwie wydatek wart swojej ceny.


 

Jeśli szukasz sposobu na zachęcenie dziecka do działania, planner rodzinny Familiowo z całą pewnością będzie dobrym pomysłem.

 

fot.   familiowo.pl

 Komentarze