Ciąża i poród
Ciąża po 30 – jeszcze nie jest za późno!

Ciąża po 30 – jeszcze nie jest za późno!

Wokół tematu późnego macierzyństwa narosło wiele mitów. Błędne przekonania mogą wywoływać lęk przed zajściem w ciążę u kobiet, które chciałyby się zdecydować na dziecko po 30 roku życia. Warto więc wiedzieć, co jest prawdą, a co mitem.


Praca w ciąży

Praca w ciąży

Okres ciąży wiąże się z licznymi wyrzeczeniami. Część kobiet rezygnuje z wykonywania zawodowych obowiązków w bardziej zaawansowanych stadiach ciąży. Ale czy rzeczywiście rezygnacja z pracy jest nieodzowna?


Ciąża - trzy trymestry krok po kroku

Ciąża - trzy trymestry krok po kroku

Ciąża to pierwsze chwile matki z dzieckiem. Co prawda oboje się nie widzą ani nie słyszą, ale siebie czują. Oto, jak krok po kroku przebiega okres ciąży.Jak zachować atrakcyjną sylwetkę w czasie ciąży?

Jak zachować atrakcyjną sylwetkę w czasie ciąży?

Zachowanie pięknej sylwetki pomimo tak zwanego błogosławionego stanu to nie tylko, jak mogłoby się wydawać, problem próżnych kobiet. Właściwa sylwetka jest bardzo ważna, bo wpływa na urodę i przede wszystkim na zdrowie. Łatwo ją stracić, trudno uzyskać.


Wyprawka dla noworodka – co powinna zawierać?

Wyprawka dla noworodka – co powinna zawierać?

Czego nie może zabraknąć w Twoim domu, gdy wrócisz z maleństwem ze szpitala? Sprawdź naszą listę kontrolną i upewnij się, że o niczym nie zapomniałaś.


Poród naturalny czy cesarskie cięcie – wybierzmy dobrze, czyli samodzielnie

Poród naturalny czy cesarskie cięcie – wybierzmy dobrze, czyli samodzielnie

Decyzja o tym, jak umożliwimy potomkowi przyjście na świat, rzadko jest oczywista. Przyszłe mamy wahają się – zgromadzić siły na poród naturalny, a może jednak urodzić przez cesarskie cięcie? Wyboru nie ułatwiają żarliwe kłótnie, ciągle toczące się wokół tego zagadnienia.Pociążowe rozstępy – jak im zapobiegać?

Pociążowe rozstępy – jak im zapobiegać?

To dobrze, że pytamy, jak do rozstępów nie dopuścić, a nie, jak się ich pozbyć. Bo kiedy rozstępy już są, bardzo często jedyne, co nam pozostaje, to je zaakceptować. Aby jednak nie „ozdabiały” naszej skóry do końca życia, już na samym początku ciąży przygotujmy się do obrony przed nimi.