Przed ciążą
Endometrioza a ciąża

Endometrioza a ciąża

Badania pokazują, że u około 34% par z problemem niepłodności kobiety chorują na endometriozę. Nie oznacza to jednak definitywnie, że endometrioza przekreśla szanse na zajście w ciążę. Jaka jest więc szansa na zapłodnienie przy zaburzeniach funkcjonowania endometrium? Czy po ciąży choroba łagodnieje


Konflikt serologiczny: na czym polega?

Konflikt serologiczny: na czym polega?

Konflikt serologiczny jest zjawiskiem na tyle powszechnym, że doczekał się swojej nazwy oraz sążnistych opisów w literaturze medycznej. Wyjaśniamy pokrótce, na czym polega ten problem i jakie może mieć konsekwencje dla płodu.


Wpływ antykoncepcji hormonalnej na przyszłą ciążę

Wpływ antykoncepcji hormonalnej na przyszłą ciążę

Czy długotrwałe stosowanie hormonalnej antykoncepcji doustnej ma wpływ na późniejszą ciążę? A może obawy z tym związane są nieuzasadnione? Poniżej rozstrzygamy wszelkie wątpliwości.Obniżona płodność u mężczyzn – żylaki jąder i nie tylko

Obniżona płodność u mężczyzn – żylaki jąder i nie tylko

Żylaki jąder, nazywane fachowo żylakami powrózka nasiennego, są bardzo często przyczyną problemów z płodnością.


Jaką pewność daje test ciążowy?

Jaką pewność daje test ciążowy?

Kiedy kobieta zauważa pierwsze symptomy ciążowe, chce od razu dowiedzieć się, czy jej przypuszczenia są słuszne. Wykonuje wówczas test ciążowy. Jak bardzo jednak możemy polegać na jego wynikach?


Fazy księżyca a płodność. Czy gwiazdy sterują poczęciami?

Fazy księżyca a płodność. Czy gwiazdy sterują poczęciami?

Podobno księżyc wyjaśnia wiele zjawisk związanych z płciowością i, jeśli tylko prześledzimy jego fazy, dostrzeżemy ich niezbity związek z cyklem menstruacyjnym. Ale czy astronomia to właściwa dziedzina do poszukiwania rozstrzygnięć na temat płodności?Jak powinna wyglądać dieta przed ciążą?

Jak powinna wyglądać dieta przed ciążą?

Aby lepiej przygotować organizm do trudnego okresu, jakim jest ciąża, warto już w trakcie starań o dziecko zmienić nieco dietę. Dzięki temu zajście w ciążę będzie łatwiejsze, a potomek zdrowy.