Wychowanie
Nauka języka u dzieci – jak wcześnie zacząć?

Nauka języka u dzieci – jak wcześnie zacząć?

Dziecko rozwija się najintensywniej w ciągu pierwszych czterech lat życia. Uczy się poprzez obserwację, słuchanie rodziców, dotyk. Wielu rodziców uważa, że okres ten to najlepsza okazja, aby rozpocząć naukę języka obcego. Czy aby nie za wcześnie?


Nauka języka nie tylko w szkolnej ławce

Nauka języka nie tylko w szkolnej ławce

Znajomość języków obcych jest kluczową umiejętnością na dzisiejszym rynku pracy. Dlatego warto inwestować w swój rozwój językowy już od najmłodszych lat. Nie należy przy tym ograniczać się wyłącznie do zajęć obligatoryjnych w szkole, które mogą być niewystarczające.


Jak spędzać czas wolny z dzieckiem?

Jak spędzać czas wolny z dzieckiem?

Rozwój emocjonalny i psychiczny dziecka zależy w dużej mierze od tego, czy rodzice się nim dostatecznie interesują. Co robić z maluchem w wolnym czasie?Przydatne akcesoria dla młodych matek

Przydatne akcesoria dla młodych matek

Przeglądając strony internetowe i blogi o tematyce parentingowej, możemy znaleźć mnóstwo pomocnych informacji o popularnych akcesoriach dziecięcych. Jednak warto skupić się również na gadżetach, które pomogą mamie w opiece nad dzieckiem oraz szybkim powrotem do formy.


Sukienki na chrzest

Sukienki na chrzest

Wasza córka przystępuje niedługo do chrztu, a Wy wciąż jeszcze głowicie się nad tym, w co ją na tę okazję ubrać? W poniższym artykule podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy wyborze sukienki.


Skoki rozwojowe w pierwszym roku życia

Skoki rozwojowe w pierwszym roku życia

Rozwijamy się przez całe życie – od poczęcia do śmierci – ale jednak w początkowej części życia rozwój przebiega najprężniej. Następują wówczas tak zwane skoki rozwojowe. Dowiedzmy się, przez jakie etapy rozwojowe przechodzi każdy z nas.Kiedy zacząć uczyć dziecko języka angielskiego?

Kiedy zacząć uczyć dziecko języka angielskiego?

Kilkulatki wszystko robią bardzo szybko - biegają, skaczą, mówią i wymyślają nowe zabawy. Równie szybko przyswajają nowe informacje i wiedzę, dlatego też warto to wykorzystać i zacząć uczyć ich języka angielskiego.