Wychowanie
Jak przygotować dziecko do żłobka?

Jak przygotować dziecko do żłobka?

Dziecko bardzo szybko się rozwija i gdy kończy roczek, zazwyczaj zaczyna chodzić i pragnie poznawać świat. Można to bardzo dobrze wykorzystać: zaprowadzić go do żłobka. Nieraz jest to sytuacja wymuszona pewnymi zdarzeniami w życiu rodziców, na przykład powrotem do pracy.


Spodziewasz się dziecka? Sprawdź, co kupić!

Spodziewasz się dziecka? Sprawdź, co kupić!

Każda przyszła mama powinna zawczasu zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne rzeczy, które będą potrzebne jej kochanemu maleństwu. Wózek, ubranka, kocyki, zabawki, różne akcesoria – gdzie to wszystko kupić i czym się kierować przy podejmowaniu decyzji zakupowych?


Wychowawcze ABC - skąd czerpać wiedzę o wychowywaniu dzieci?

Wychowawcze ABC - skąd czerpać wiedzę o wychowywaniu dzieci?

Celem każdego rodzica jest wychowanie dziecka na odpowiedzialnego człowieka, w pełni przygotowanego do dorosłego życia i zdolnego do nawiązywania zdrowych relacji. Jak zyskać taką pewność? Warto sięgać po źródła wiedzy, które mogą okazać się pomocne w procesie wychowania.Jak wychować dziecko? Poradniki dla mam

Jak wychować dziecko? Poradniki dla mam

Spodziewasz się dziecka i chcesz jak najlepiej przygotować się na jego przyjście? A może Twój maluch jest już na świecie i zależy Ci na jak najlepszym wychowaniu? Z pomocą mogą przyjść wymienione niżej książki!


Jak rozwija się dziecko do trzeciego roku życia?

Jak rozwija się dziecko do trzeciego roku życia?

Trzy pierwsze lata życia to czas najbardziej intensywny pod względem rozwoju i wzrostu. Dziecko przychodzi na świat i przystosowuje się do jego warunków. Choć całe życie się czegoś uczymy, to najbardziej podstawowych umiejętności uczymy się właśnie przez pierwsze lata życia.


Książki, które oderwą twoje dziecko od komputera

Książki, które oderwą twoje dziecko od komputera

Rodzice często narzekają na to, że ich dzieci spędzają zbyt wiele godzin przed komputerem. I chociaż w korzystaniu z gier edukacyjnych nie ma nic złego, od czasu do czasu warto zaproponować maluchom nieco inną rozrywkę.Nie daj się zaskoczyć – sprawdź, w co się zaopatrzyć przed przyjściem dziecka na świat

Nie daj się zaskoczyć – sprawdź, w co się zaopatrzyć przed przyjściem dziecka na świat

Zanim w naszym lokum pojawi się nowy mieszkaniec, warto wybrać się na zakupy, aby po narodzinach nie zabrakło niczego, co będzie nam potrzebne.