Wychowanie
Jakie książki kupować dzieciom?

Jakie książki kupować dzieciom?

Od najmłodszych lat warto przyzwyczajać swoje pociechy do obcowania z książką. Czas spędzony z dzieckiem na czytaniu nigdy nie jest czasem straconym.


Bezstresowe wychowanie dzieci - czy to dobry pomysł?

Bezstresowe wychowanie dzieci - czy to dobry pomysł?

Bezstresowe wychowanie to jeden ze sposobów wdrażania dziecka w życie. Czy jest to system eliminujący kary i zasady? Przekonaj się, czym tak naprawdę jest bezstresowe wychowanie.


Jak zachęcić dziecko do działania?

Jak zachęcić dziecko do działania?

Chciałabyś zachęcić swoją pociechę do podjęcia jakiejś konstruktywnej aktywności, ale wszystkie Twoje próby spalają na panewce? Zainwestuj w planner Familiowo.Drewniane zabawki Grimm's, czyli jak zadbać o rozwój dziecka?

Drewniane zabawki Grimm's, czyli jak zadbać o rozwój dziecka?

Twoja pociecha lubi się bawić? Podaruj jej drewniane zabawki Grimm's, które są absolutnym hitem na polskim rynku.


Najlepsze bajki Disneya dla maluchów

Najlepsze bajki Disneya dla maluchów

Bajki Disneya cieszą się wielką popularnością z trzech powodów. Po pierwsze, przynoszą w Hollywood potężne zyski pieniężne. Po drugie, wzruszają oraz bawią widzów w każdym zakątku Ziemi. Po trzecie, uczą i wychowują maluchy, bo obfitują w fantastyczne historie z przesłaniem.


O pedagogice Montessori

O pedagogice Montessori

Włoska lekarka Maria Montessori swoje życie poświęciła badaniom nad rozwojem najmłodszych. Urodziła się we Włoszech w 1870 roku, a zmarła w wieku 82 lat w Holandii. Dr Montessori była prawdziwym pionierem oryginalnego i autorskiego podejścia do tematyki edukacji dzieci.Nauczanie oraz wychowanie - procesy zachodzące jednocześnie

Nauczanie oraz wychowanie - procesy zachodzące jednocześnie

Wychowanie oraz nauczanie uchodzą za dwie strony jednego medalu. To procesy, który najpierw zachodzą w rodzinie, a następnie w szkole, przygotowując nas ostatecznie do życia oraz do pracy. Przyjrzyjmy się bliżej tym procesom. Dlaczego okazują się one dla nas tak bardzo ważne?