Wychowanie
Najlepsze bajki Disneya dla maluchów

Najlepsze bajki Disneya dla maluchów

Bajki Disneya cieszą się wielką popularnością z trzech powodów. Po pierwsze, przynoszą w Hollywood potężne zyski pieniężne. Po drugie, wzruszają oraz bawią widzów w każdym zakątku Ziemi. Po trzecie, uczą i wychowują maluchy, bo obfitują w fantastyczne historie z przesłaniem.


O pedagogice Montessori

O pedagogice Montessori

Włoska lekarka Maria Montessori swoje życie poświęciła badaniom nad rozwojem najmłodszych. Urodziła się we Włoszech w 1870 roku, a zmarła w wieku 82 lat w Holandii. Dr Montessori była prawdziwym pionierem oryginalnego i autorskiego podejścia do tematyki edukacji dzieci.


Nauczanie oraz wychowanie - procesy zachodzące jednocześnie

Nauczanie oraz wychowanie - procesy zachodzące jednocześnie

Wychowanie oraz nauczanie uchodzą za dwie strony jednego medalu. To procesy, który najpierw zachodzą w rodzinie, a następnie w szkole, przygotowując nas ostatecznie do życia oraz do pracy. Przyjrzyjmy się bliżej tym procesom. Dlaczego okazują się one dla nas tak bardzo ważne?Czy posyłać malucha do Pierwszej Komunii Świętej?

Czy posyłać malucha do Pierwszej Komunii Świętej?

Maj to czas, gdy trzecioklasiści przystępują do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Przygotowania ruszają jednak już w październiku. To, czy maluch podejdzie do sakramentu, zależy w sporej mierze od dorosłych. Czy warto go jednak posyłać do komunii?


Nauka języka u dzieci – jak wcześnie zacząć?

Nauka języka u dzieci – jak wcześnie zacząć?

Dziecko rozwija się najintensywniej w ciągu pierwszych czterech lat życia. Uczy się poprzez obserwację, słuchanie rodziców, dotyk. Wielu rodziców uważa, że okres ten to najlepsza okazja, aby rozpocząć naukę języka obcego. Czy aby nie za wcześnie?


Nauka języka nie tylko w szkolnej ławce

Nauka języka nie tylko w szkolnej ławce

Znajomość języków obcych jest kluczową umiejętnością na dzisiejszym rynku pracy. Dlatego warto inwestować w swój rozwój językowy już od najmłodszych lat. Nie należy przy tym ograniczać się wyłącznie do zajęć obligatoryjnych w szkole, które mogą być niewystarczające.Jak spędzać czas wolny z dzieckiem?

Jak spędzać czas wolny z dzieckiem?

Rozwój emocjonalny i psychiczny dziecka zależy w dużej mierze od tego, czy rodzice się nim dostatecznie interesują. Co robić z maluchem w wolnym czasie?